10 простих порад, що вбережуть вас від хвороб під час подорожі

10 простих порад, що вбережуть вас від хвороб під час подорожі

1. Мийте руки
Так, найпростіша порада, відома з дитинства, захистить від низки вірусних хвороб та інфекцій. Діарея, харчові отруєння, грип і навіть гепатит А завдяки такій простій звичці – мити руки – обійдуть вас стороною.

2. Пийте бутильовану воду
В тому, що місцева вода чиста ви не можете бути впевнені. Як і в тому, що ця вода підійде вам за складом і не викличе збою у роботі системи травлення. Тому, щоб захистити себе, купуйте воду у пляшках.

3. Ретельно аналізуйте те, що збираєтеся їсти.
Кишкова паличка, сальмонела, лямблії, холера і ін.. страшні речі потрапляють в наші організми через їжу. Тому стежте за тим, що вам подають. Їжа має бути свіжою, гарячою та приготованою із дотриманням санітарних норм. Вуличну їжу, до речі, проконтролювати легше. Зверніть увагу на те, настільки часто кухар змінює рукавички? Чи не бере руками в тих рукавичках і гроші, і їжу? Наскільки часто миє руки? Як зберігаються заготовки? Окрім того, придбані сирі фрукти та овочі варто не лише ретельно мити, а й чистити.

4. Не виключайте з раціону знайомої їжі
Заглиблення в місцеву кухню – це одне із задоволень в подорожі. Але до всього треба підходити із здоровим глуздом. Утім, часто гостра чи незнайома для шлунка їжа викликає проблеми з ЖКТ. Намагайтеся куштувати нову їжу, утім, не виключати з раціону звичні страви.

5. Залишайтесь активними
Біг, фізичні вправи, просто легка зарядка зранку – чудовий спосіб профілактики захворювань вдома. Не відмовляйте собі у цих здорових звичках і в подорожі.

6. Захистіть себе від сонця
Сонячні опіки можуть серйозно зіпсувати враження від подорожі. Сонцезахисний крем з SPF 30 – обов’язковий атрибут кожного дня в теплій країні. Плюс – пити звичну норму води, вдягати вільний одяг із світлих натуральних тканин та головний убір і окуляри.

7. Зробіть щеплення
Профілактика завжди краще лікування. Тому немає нічого поганого у щепленні перед поїздкою. Плюс – індивідуальні щеплення від специфічних інфекцій, притаманних тому регіону, в який ви плануєте подорож. Найчастіше це гепатит А, сказ, японський енцефаліт, холера та тиф, жовта лихоманка, менінгококова інфекція і поліомієліт.

8. Захистіть себе від укусів комарів
Саме комарі переносять жовту лихоманку, лихоманку денге, енцефаліт і малярію. Навіть у зоні з низьким чи нульовим ризиком захворіти, варто вберегти себе просто від неприємних відчуттів свербіння від укусів. Для цього обирайте номер з кондиціонером для проживання, носіть закритий одяг, використовуйте проти москітні спіралі, змащуйте шкіру кремом чи спреєм від укусів комарів.

9. За необхідності вживайте протималярійні препарати

10. Відвідайте свого лікаря до початку подорожі
Обговоріть свої плани та отримайте поради щодо профілактики. Зробіть необхідні щеплення.

Це досить прості поради, але вони значно знизять ризик захворіти під час подорожі.