Село Великий Перевіз поблизу Шишак – рай для тих, хто шукає усамітнення

Село Великий Перевіз поблизу Шишак – рай для тих, хто шукає усамітнення

Мальовнича природа, річка Псел, неозорі пагорби, лимани й стариці, казкові озера і добрі люди.

Відтепер – сюди можна доїхати з Полтави автобусним рейсом Полтава – Миргород (через Шишаки).

Автобус робитиме зупинку у с. Великий Перевіз.

📝ТРОХИ ІСТОРІЇ ТА ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ВЕЛИКИЙ ПЕРЕВІЗ

За даними на 1859 рік у власницькому й козацькому селі Миргородського повіту Полтавської губернії, мешкало 797 осіб (432 чоловічої статі та 365 — жіночої), налічувалось 100 дворових господарств, існувала православна церква.

1845 року у селі бував Тарас Шевченко.

Навколо села багато дитячих оздоровчих таборів.

Головна пам’ятка природи села і привід для гордості місцевих мешканців – Шишацький дуб. Його обхват – 6м. Висота 30 м. Вік понад 600 років. Росте на острові серед боліт в заплаві річки Псел, між селами Баранівка і Великий Перевіз. У 2008 р. у ЗМІ з’явилися відомості, нібито цьому дубові близько 1000 років, у місцевому лісництві стверджують, що дані перебільшені. Дуб вимагає заповідання.

Серед відомих людей, вихідців з Великого Перевозу – бандурист, співак, майстер з виготовлення бандур Пилип Кононенко.
Народився в родині столяра. Навчившись у батька столярній справі, згодом використав цю майстерність при виготовленні бандур. Гри на бандурі навчався у Никифора Чумака. 1925—1928 років працював у Харківській капелі бандуристів. 1928 переїхав до Конотопа, де заснував шестимісячну школу гри на бандурі, згодом — капелу бандуристів «Відродження», з якою виступав у багатьох містах СРСР. 1930—1933 — учасник і керівник Конотопської капели кобзарів-бандуристів.