На межі між Полтавською та Харківською областями розташоване 20-тисячне місто Красноград

На межі між Полтавською та Харківською областями розташоване 20-тисячне місто Красноград

Що тут цікавого?

БЄЛЕВСЬКА ФОРТЕЦЯ. СИМВОЛ МІСТА
Бєлевську фортецю можна вважати головним символом Краснограда, адже саме навколо неї почали будувати місто. З 1731-го вона входила до складу Української лінії оборонних укріплень. Сьогодні частково збереглися два північних бастіони.

ЗЕМСЬКА УПРАВА
В результаті реформ середини XIX століття в імперії створювали земські управи, які виконували функції, схожі з тими, що зараз виконують міськради. Колишня будівля земської управи Краснограда – одна з найкрасивіших і найстаріших споруд міста. Побудували цей будинок в 1914-му в стилі модерн. Зараз тут розташована міськрада і редакція місцевої газети.

КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
Красноградський музей заснував український живописець, фольклорист і етнограф Порфирій Мартинович. Музею присвоїли його ім’я. Тут 24000 експонатів, багато розповідають відвідувачам про будівництво Української оборонної лінії, зокрема, про Бєлєвську фортецю. У музеї також є розділ, присвячений історії газової промисловості України.

БУДИНОК З ІСТОРІЄЮ
На перший погляд непримітний одноповерховий будиночок – перша цегляна будівля в Краснограді, з’єднана з Бєлєвською фортецею підземними ходами. Коли через містечко проїжджала Катерина II, на ночівлю вона зупинялась саме тут, завдяки чому в народі його охрестили будинком Катерини.

БЛАГОВІЩЕНСЬКИЙ ХРАМ
Благовіщенський храм в Краснограді побудували 23 роки тому, але сьогодні це одна з візитівок міста.

ЯК ДОЇХАТИ З ПОЛТАВИ?

Дістатися до Краснограда просто міжнародним комфортабельним автобусним рейсом Мінськ-Маріуполь.

⏰Відправлення з Полтави: 03:40

Зупинки на маршруті:
📌 Красноград (вартість квитка – 180 грн.)
📌 Дніпро (200 грн.)
📌 Запоріжжя (250 грн.)
📌 Бердянськ (450 грн.)
📌 Маріуполь (550 грн.)